تاریخ عرضه پلی استیشن ۵

تاریخ عرضه پلی استیشن ۵

شاید  همه دوستداران بازیهای ویدیویی مخصوصا نسل جوان ، کنسول های قدیمی بازی مانند آتاری و میکرو جونیوس را به یاد نیاورند. در آن زمان شرکت نینتندو تک تاز بود و بعد آتاری عرض اندام کرد. در آن زمان مایکروسافت و شرکت سونی با هم تنگاتنگ برای مقام دوم رقابت میکردند. واین رقابت برای نسل های بعد ادامه داشت.

نینتندو

اما نینتندو که زودتر از همه به استقبال نسل جدید رفته بود، زودتر هم شکست خورد ونتوانست با عملکرد بسیار ضعیفش در مورد Wii U موفقیتی کسب کند و  مجبور به ساخت کنسولی دیگر شد. اما در این میان مایکروسافت مشکلات مدیریتی در سر راهش بود و تنها سونی توانست رشد قابل ملاحظه ای داشته باشد.

تاریخ عرضه پلی استیشن 5

به مرور زمان با پدید آمدن واستقبال از نسل جدید مانیتورها و تلویزیون های ۴k ، این شرکت ها دچار شوک شده و تصمیم به ارتقای کنسول های خود گرفتند. در جریان همین رقابت سونی کنسول جدید خود را با توان پردازشی نسبتا قوی تر و امکان ارتقا وضوح تصویر بازی ها از Full HD به ۴Kارائه کرد و در این حین مایکروسافت نیز با یک براورد معقولانه غول کنسول های خودش را به بازار فرستاد.

تاریخ عرضه پلی استیشن 5

خب.. در همین روزهایی که هر سه شرکت راضی از ارائه محصولات بی نظیر خود و تجارت فوق العاده ای که در این راستا میکنند، زمزمه هایی مبنی بر ارائه کنسول جدید سونی بانام پلی استیشن ۵ به گوش میخورد.

سایت Gaming bolt در مورد حرف وحدیث های زمان ارائه این کنسول به بحث پرداخته و پیش بینی هایی در این زمینه انجام داده است.

وقتی صحبت از نسل جدید میکنیم ، توجه به شرکت هایی جلب میشود که در این راستا رقابت با هم را برعهده دارند.  نینتندو که تازه کنسول جدیدش را امسال عرضه کرده و بعید است که بخواهد تا دو سال آینده کنسول جدیدی بسازد.

از طرف دیگر مایکروسافت هم امسال ایکس باکس وان ایکس را به بازار عرضه کرد و منطقی به نظر نمیرسد تنها بعد از دو سال با تحمل ضرر بخواهد کنسول جدید دیگری را به بازار عرضه کند و کنسول فعلی با چالش روبرو شود. بنابراین میتوان حدس زد که تنها سونی و پلی استیشن ۵ است که می ماند. از لحاظ زمانی نیز عرضه کنسولی جدید از سونی در دو یا سه سال آینده دور از انتظار نیست.

احتمال ارائه ps5

با نزدیک شدن به سال های ۲۰۱۹-۲۰۲۰، این کنسول نسل هشتمی سونی یعنی پلی استیشن ۴، ۶-۷ ساله می شود و ۳-۴ سال نیز از عرضه پلی استیشن ۴ پرو گذشته است.

اگر نگاهی به تاریخچه عرضه کنسول ها ی شرکت سونی بیندازیم ملاحظه میکنیم  پلی استیشن ۲ در سال ۲۰۰۰ معرفی شد وهم چنین شش سال بعد، از پلی استیشن ۳ نیز در سال ۲۰۰۶ رونمایی شد. بعد از هفت سال، عمر مفید این کنسول نیز به پایان رسید و  پلی استیشن ۴ معرفی شد .

به همین ترتیب به سال های ۲۰۱۹-۲۰۲۰ میلادی  که می رسیم ، به نظر زمان ارائه کنسول جدید میرسد.

تاریخ عرضه پلی استیشن 5

تحلیل مخالفان

البته این نکته را باید گفت که عرضه پلی استیشن ۵ در این بازه زمانی مخالفان خود را نیز دارد. همگی براین باورند که  پلی استیشن ۴ فروش بسیار خوبی دارد، بنابراین دلیلی ندارد که  به ساخت پلی استیشن ۵ فکر کند.

اما حافظه تاریخی بشر معمولا دارای فراموشی است. اگر از جنبه تاریخی به قضیه نگاه کنیم، پلی استیشن ۲ نیز فروش بسیار خوبی داشت ولی این موضوع مانع آز آن نشد تا سونی کنسول جدیدش را معرفی نکند. 

حتی فروش پلی استیشن ۲ بهتر از پلی استیشن ۴ بود. بعد از آن سونی پلی استیشن ۳ را به بازار عرضه کرد ودر ان زمان پلی استیشن ۲ نیز تا سال ها پس از آن به فروش خوبش ادامه داد. به همین دلیل است که  اتفاق مشابهی ممکن است برای پلی استیشن ۴ هم بیافتد.

تحولات نسل های کنسول های سونی

مساله دیگر آن است که سونی یک کمپانی فعال در حوزه تکنولوژی و پلی استیشن، بزرگترین محصول این شرکت است. مدتهای مدیدی است که این شرکت با پلی استیشن تکنولوژی های جدیدش را به نمایش می گذارد. در نسل دیسک های DVD با پلی استیشن ۲ و بعد باامدن دیسک های بلوری و تلویزیون های سه بعدی، پلی استیشن ۳را روانه بازار کرد.

همچنین وقتی که  کارت های حافظه و UMD ها با PSP، سرویس های آنلاین و فروشگاه های مجازی آمدند،  با پلی استیشن ۴ همه را حیرت زده کرد و در نهایت باامدن تلویزیون های ۴K  کنسول پلی استیشن ۴ پرو را ارائه کرد.

ظهور نسل جدید کنسول سونی

سونی نشان داده که با تغییر تکنولوژی هرگز عقب نخواهد افتاد و همگام باآن پیش خواهد رفت. بنابراین با رسیدن به سال ۲۰۲۰ میلادی، پلی استیشن ۴ هفت ساله و پلی استیشن ۴ پرو چهار ساله می شود. بنابراین بعید است که در این سیر صعودی فناوری، این کنسول ها بتوانندجلوه گر تکنولوژی و ایده های تازه ظهور سونی باشند.

تاریخ عرضه پلی استیشن 5

بنابراین، این تکنولوژی جدید چه خط ساخت جدید تلویزیون (تا کنسول جدید سونی وضوح تصویر ۴K واقعی را به نمایش بگذارد) باشد. یا یک فرمت رسانه ای جدید (بلوری با ظرفیت بالا) و یا فقط سرویس های استریم پیشرفته تر، به هیچ وجه بی راه نیست که فکر کنیم سونی در زمان به کارگیری این تکنولوژی، به کنسولی جدید نیاز دارد.

سال طلایی

به همین دلیل این انتظار میرود که  ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ سال هایی باشند که پلی استیشن جدیدی وارد بازار شود.

اما آیا این زمان مناسبی هم هست؟ آیا میتوان انتظار داشته که زمان عرضه کنسول جدید سونی فرا رسیده است؟ میتوان دردانه شرکت سونی را در این سالها مشاهده کرد. باید منتظر بودو دنیای جدید سونی را در این کنسول ها دید…

دیتاکس تیم عرضه کننده کنسولهای بروز با قیمت مناسب

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button