چارلی چاپلین با چهره واقعی سرچارلز اسپنسر چاپلین

شاید خیلی از مردم کمتر این فرصت را پیدا کرده اند که چهره واقعی بدون گریم بزرگ مرد سینمای کمدی جهان را دیده باشند. بله.. سر چارلز اسپنسر چاپلین معروف به چارلی چاپلین که متولد سال ۱۸۸۸ در لندن انگلستان است، با نبوغ بی حدو حصر خود چهره ای از خود را به جهانیان معرفی کرد که شاید با دیدن عکس های ایشان باور نکنند که این همان چارلی ریزه میزه ولاغر اندام روزهای لبخندشان است.

چارلی چاپلین به مدت ۷۷ سال در دنیای سینمای کمدی فعالیت کرد. در دهها فیلم بازی و کارگردانی کرده است. از همان دوران بچگی که در سالن ویکتوریا انگلستان شروع به کار نمود بامزه بودن خود را به اثبات رساند.

وی در همان دوران جوانی اتحادیه سینماگران را تاسیس کرد. نکته جالب اینجاست که اون چهارروز از هیتلر بزرگتر است. کسی که سالها بعد فیلم دیکتاتور بزرگ را برای یکی از منفورترین افراد تاریخ بشر ساخت. دنیای جالبی است. دو فرد را در یک زمان به دنیا معرفی میکند. کسی که در قلبهای مردم ماندگار میشود و بهترین یادگاریهایی از خود به یادگار میگذارد و کسی که درفکر مردم تاابد مورد لعن و نفرین قرار گرفته است.

چارلی چاپلین از اسطوره های تاریخ سینمای کمدی جهان است که غیر از بازیگری توانا بودن، در نقشهای متفاوت مانند کارگردان، تدوینگر، فیلمنامه نویس، موسیقیدان، تهیه کننده ظاهر شده است. او تا۸۷ سالگی به ایفای نقش پرداخت و سه بار جایزه اسکار گرفت. یکی از جملات زیبایی که از این هنرمند فقید به جامانده این است:

شاید زندگی آن جشنی نباشد که تو آرزویش را داشتی،اما حال که به آن دعوت شده ای، تا میتوانی زیبا برقص.

شاید بتوان درسهای فوق العاده ای از این مرد گرفت. او که در فقر بزرگ شد و در یک خانواده با یک پدر الکلی و روزگار تنهایی با مادرش، توانست به زندگی خویش جان تازه ای ببخشد.

نکته جالب این است که با همه نشیب و فراز بعد از مرگ مادرش از اون به نیکی یاد میکند. او میگوید:

اگر مادرم نبود شک دارم که می‌توانستم در پانتومیم موفقیتی کسب کنم. او یکی از بزرگترین هنرمندان پانتومیم بود که تاکنون دیده‌ام.

 

 

 

 

 

حتما خیلی از مردم با بسیاری از کارهای چاپلین خندیده اندو زندگی کرده اند. خیلی از ما ها با دیدن حرکات طناز این مرد به زندگی امیدوار شده ایم و دوباره با قدرت به شیرینی های زندگی نگاه کرده ایم. خیلی از ماها او را سمبل امید در زندگی وقتی همه المانهای فرضی زندگی ات را ازدست میدهی، میدانیم.

سرانجام چارلی چاپلین در سال ۱۹۷۷ از دنیا رفت و دنیا یکی از نشان ها و مدالهای پرافتخار خودش را  برای ارائه زیباییهایش از دست داد.

چاپلین بزرگ!  مردم تورا برای همیشه دوست خواهند داشت. برایت ارامشی توام با نام نیک ابدی آرزو میکنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button